לוגו X-Riders

טיפים לרכיבה על אופנוע בחורף

  • מדריכים וטיפים
  • XRiders Club
  • 2019-10-23 14:55:54
  • שיתוף

הימים הגשומים כבר אוטוטו כאן, מה שמחייב אותנו, בעלי האופנועים והקטנועים, להכין את הכלים שלנו כמו שצריך. הכנה של האופנוע לקראת החורף מצריכה ממכם מספר דברים, כמו למשל שימון וגירוז חלקים מסוימים ושרשראות, ווידוא לחצי אוויר בצמיגים ועוד.

אם פעם האמנו שבחורף יורדים מהאופנוע לטובת 4 גלגלים, הרי שכיום כבר מזמן המיתוס הזה הופרך וכולנו רוכבים גם בעונה הגשומה. נכון, רכיבה בחורף אכן מחייבת אותנו להיות אקסטרה זהירים, אך אם מכינים את הכלי כהלכה, רכיבה בחורף יכולה להיות אפילו "מהנה" מאשר רכיבה בקיץ. ראשית, חשוב לזכור שאם מורכבים על האופנוע שלכם חלקים פתוחים למיניהם (כמו פילטר אוויר פתוח), מומלץ מאוד לפרק אותם, ולהרכיב חזרה את החלקים המקוריים והסגורים של האופנוע. במילים אחרות, פילטר אוויר פתוח בצירוף של גשם ובוץ זה לא רעיון טוב.

התאמת אופי הרכיבה בחורף

אופי הרכיבה בחורף בהחלט משתנה, ועל כולנו להיות הרבה יותר זהירים בכביש. אמנם יש אנשים שטוענים שהרכיבה בחורף יכולה להיות מהנה בטירוף, אבל יחד עם כך גם מגיעים הסיכונים השונים. מומלץ לא להיכנס לשלוליות אשר גובהן הוא עד הרדיאטור, וגם חשוב לבדוק שאין חלקים חשמליים חשופים על הכלי.

רכיבה על אופנוע בחורף מצריכה מאיתנו לסרוק את הכלי ואת הכביש בשבע עיניים, צריך לוודא שאף כבל או לוח חשמלי אינם חשופים. לאחר שווידאנו כי כל חלקי הכלי אינם חשופים לבוץ, לכלוך וגשם, צריך לקחת בחשבון שחלקים שונים עשויים להחליד בחורף (שרשרת, ציר גלגל). בעקבות כך, יש צורך לשמנם ולגרזם.

רכיבה בטוחה בחורף על האופנוע

חובה לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים שלכם לפני כל רכיבה, וגם לוודא שעומק החריצים אכן תקין. זכרו, צמיג שחוק בחורף זו סכנת חיים ממשית. אתם זקוקים לצמיגים שיוכלו לנקז את המים תוך כדי הרכיבה (מושפע מעומק החריצים כמובן).

אם במהלך הקיץ אתם רוכבים כשאתם חמושים בצמיגים מאוד רחבים, אתם צריכים לזכור שבחורף דווקא ההמלצה היא צמיגים דקים יותר. זאת, בעקבות העובדה שהצמיגים הרחבים של הכלי שלכם בדרך כלל יצופו על המים מוקדם יותר מאשר צמיגים דקים.

האופנוע מוכן לחורף! מה איתנו?

מעבר להכנה של הכלי שלנו, צריך גם להכין את עצמנו, הרוכבים, לחורף. בין אם אתם רוכבים בעיקר בעיר או בדרכים בינעירוניות, יש צורך לרכוש מעיל רכיבה מעולה. גם אם אתם לא ממש רגישים לקור, מעילי אופנועים איכותיים עשויים להציל אתכם מפגיעות גוף שונות, חס ושלום. כדאי לזכור תמיד שכפפות בחורף הן מצרך חובה. ללא כפפות רכיבה בחורף, אתם עתידים לסבול מכאבים בלתי נסבלים במפרקי האצבעות.

חשוב לזכור שכאבים בגוף בזמן הרכיבה – בהכרח משפיעים על היכולות שלנו כרוכבים! ככלל אצבע, זכרו שככל שהנסיעות שלכן הן יותר בינעירוניות, ככה אתם תצטרכו להסתייע בהגנה טובה יותר. הכינו את אופנועיכם ואת עצמכם לחורף, ואפילו תוכלו להנות מחוויית רכיבה אחרת לגמרי.

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס