לוגו X-Riders

ביטוח לאופנוע

  • כללי
  • ליאב ימיני
  • 2023-08-29 22:26:56
  • שיתוף

כמה עולה ביטוח חובה לאופנוע?

אז מחירי ביטוח חובה לאופנוע משתנים בהתאם לפרמטרים מסוימים.

למשל, ביטוח מוזל/ביטוח מלא- ביטוח מוזל היתרון כמשמעו, הוא מוזל. אך החסרונות שבו כרוכות בדמי השתתפות בסכומים גבוהים יותר או בהגבלות שונות כמו למשל תביעה אך ורק מסכום מסוים.

בנוסף, לפרטים על המבוטח עצמו השפעה רבה גם כן על המחיר כמו:

גיל המבוטח- הביטוח לרוכבים צעירים יותר עלול להיות יקר מזה של הבוגרים. ניתן לראות שהטענה שצעירים מעורבים ביותר תאונות ממבוגרים, מבוססת על סטטיסטיקה מוכחת ולכן, בהכרח הסיכוי של רוכב צעיר להיות מעורב בתאונה גבוה יותר ומתבטאת בהתייקרות הביטוח.

עבר ביטוחי- עבר הביטוח של הרוכב יכול להעיד על אופי הרכיבה שלו. אם הרוכב היה מעורב בתאונות וישנו עבר של תביעות ביטוח, סביר (ממש לא תמיד) שהרוכב לא זעיר מספיק וישנו חשש שתאונות עלולות להתרחש שוב בעתיד. ככל שעבר הביטוח של הרוכב יהיה נקי יותר, כך הביטוח יטה להיות זול יותר, ולהפך.

ניסיון- לרוכבים חדשים הביטוח עלול להיות יקר יותר, ובצדק. רוכבים מתחילים (בחברות הביטוח מוגדר לרוב כמתחת לשנה) סטטיסטית, מעורבים ביותר תאונות מרוכבים מנוסים יותר. בתחילת קריירת הרכיבה שלנו, כמו בכל תחום בתחילתו, אנו חשופים יותר לטעויות ובכך גם לסכנות. לכן הגיוני, שביטוח לאופנוע לרוכב מתחיל יהיה יקר יותר מביטוח לאופנוע לרוכב מנוסה.

נפח האופנוע- נפח הכלי שלנו לרוב משפיע גם כן על מחירו של הביטוח חובה לאופנוע. על פי הסטטיסטיקה בישראל, אופנועים בעלי נפח קטן (מתחת ל300 לדוגמה) מעורבים פחות בתאונות דרכים. דבר זה משפיע על מחיר הביטוח חובה, כאשר לאופנועים בעלי נפח גדול יותר, יהיה ביטוח יקר יותר ולהפך.

רוצים לדעת כמה ביטוח החובה יעלה? – לחצו כאן למחשבון ביטוח הפול.

ביטוח לאופנוע, למה צריך ומה הסכנות?

גם אם אתם הרוכבים הכי טובים שאתם מכירים, וגם אם אתם מאמינים גדולים בקארמה ומזל ולא חושבים שמשהו עשוי לקרות לכם, עדיין קיים הכרח ממשי לברר לגבי סוג ביטוח-אופנוע מתאים לכם ולכלי שאתם רוכבים עליו.

אנשים חכמים מאיתנו, פעם אמרו שאנחנו יכולים להיות "הכי בסדר", אך מסביבנו קיימות נסיבות שלא תלויות בנו ומכורח נסיבות המציאות, לא תמיד אנחנו יכולים לשלוט על אשר מתרחש סביבנו ואפילו לנו. בשל זאת, ביטוח לאופנוע הוא אלמנטרי והכרחי עבור כל רוכב מתחיל ומנוסה גם יחד. ביטוח לאופנוע מתומחר על פי נפח המנוע של הכלי שלכם, בהתאם לגילכם ובהתחשב לרקורד שלכם בבחינת תאונות ונפילות מהכלי. כלומר, במידה והרזומה שלכם רווי בתאונות חס וחלילה, אז הפרמייה אותה תשלמו לחברת הביטוח תהיה גבוהה יותר, כמובן.

ביטוח חובה לאופנוע? צד ג'? מה כדאי?

אם התחדשתם באופנוע לאחרונה, ושילמתם ממיטב כספכם עבור התענוג דו הגלגלי, כדאי כמובן לשלם ביטוח מקיף עבור האופנוע שמבטח אותנו מפני גניבות אופציונאליות, פגיעות שעשויות להתרחש בגוף האופנוע, נזקי מזג אוויר ועוד.

במידה ורכשתם אופנוע משומש ולא יקר במיוחד, כנראה שההמלצה עבורכם, ברוב המקרים, תהיה לבטח את האופנוע בביטוח חובה וביטוח צד ג'. כאשר מבטחים את האופנוע בביטוח צד ג', אנו למעשה מכסים את עצמנו מפני תביעות ונזקים אשר עשויים להתרחש אצל גורם שלישי במקרה של תאונה, חס ושלום.

הסכנות ברכיבה על אופנוע הן ברורות, והן כרוכות בנפילות לא נעימות, בהחלקות, בפגיעות על ידי רכבים אחרים ועוד. במידה ואתם רוכבים בשטח, מומלץ לברר עם חברות הביטוח האם תיאלצו לשלם פרמייה גבוהה יותר בשל הסיכונים שהולכים בד בבד עם רכיבת שטח מאתגרת. כמובן , כדאי לזכור כי אופנועים בעלי נפחי מנועים מאוד גדולים, ישלמו בהכרח פרמייה גבוהה יותר של ביטוח לאופנוע.

בהצלחה, רכבו לאט ותגיעו מהר.

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס