לוגו X-Riders

איך קונים אופנוע יד 2?

  • כללי
  • ליאב ימיני
  • 2023-08-02 21:20:25
  • שיתוף

בין אם רוכשים אופנוע יד 2 או רכב משומש, יש כמה וכמה בדיקות שונות שחשוב להריץ לפני שחותמים על זיכרון דברים או שמא מעבירים בעלות על הכלי. כדי שחלילה דבר לא יסתיים בעוגמת נפש, בכתבה הבאה, ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על רכישת אופנוע יד שנייה.

אם תמיד חלמתם על אופנוע אבל המחירים הרתיעו, רכישת אופנוע יד שנייה היא בהחלט אופציה אפשרית. אבל, לפני שמחליטים באמת לרכוש את הכלי, חשוב לוודא כי אותו אופנוע אכן שווה את הכסף שלכם. בתוך כך, יש כמה וכמה היבטים שונים שצריך להתייחס אליהם, כאשר היבטים אלו עשויים יהיו להוריד את הערך של הכלי, כולל הבאים:

  • תאונות: לפני שתרכשו את האופנוע המשומש, בררו את היסטוריית הביטוח של הכלי. ניתן לעשות זאת באתר infocar או דרך חברות הביטוח.
  • ירידת ערך: ודאו כי ערך השוק של האופנוע לא ירד במהלך השנים עקב תאונות.
  • החברה המבטחת: מומלץ לברר מי החברה המבטחת של האופנוע וכן מידע לגבי היסטוריית תגמולי הפוליסה (עקב תאונות).

השלבים לרכישת אופנוע משומש יד שנייה

ישנם כמה שלבים שחשוב לצלוח לפני שרוכשים את האופנוע המשומש, כאשר בדיקות באתר infocar הן רק חלק מהתהליך. מעבר לבדיקות הביטוח, ירידת הערך ותאונות שהכלי עבר או לא עבר, חשוב גם לבדוק את הדברים הבאים לפניכם.

חיפושים ברשת

שלב החיפושים ברשת יכול להיות מתיש, מכיוון שיש לא מעט אופציות. לכן, אנחנו ממליצים לחפש לפי פילטרים של חיפוש. קודם כל, תגדירו לעצמכם את התקציב בתיבות החיפוש באתרים השונים. שנית, תגדירו מודל, נפח מנוע וכל קטגוריה אחרת הניתנת להגדרה.

בדיקת היסטוריית האופנוע

לאחר שהצלחתם להתביית על אופנוע יד שנייה ספציפי, בדקו את כלל הפרטים וההיסטוריה של אותו כלי. בין אם אתם בוחרים לבדוק את ההיסטוריה באתר infocar או באמצעות פלטפורמות אחרות, דעו כי בדיקת היסטוריה של אופנוע לא אמורה לעלות לכם יותר מכמה שקלים בודדים, בד"כ בין כ-10 – 20 ₪.

תעשו סיבוב על הכלי – לא לחשוש לבקש

אל תחששו לבקש לעשות סיבוב על הכלי, ואם אין אפשרות כזאת בגלל נושאי ביטוח, אז תבקשו מבעל האופנוע שירכיב אתכם על הכלי במשך לפחות רבע שעה. במהלך הסיבוב רכבו בתוך העיר וגם מחוץ לעיר, תוך שתנסו להקשיב לרעשים יוצאי דופן, ריחות של שמן שרוף ועוד.

בדיקת הכלי עצמו – ויזואלית ומכאנית

אולי הכי חשוב, אל תסתמכו על היכולת שלכם לבדוק ויזואלית את הכלי או מכאנית, אלא אם הוכשרתם לכך ואתם באמת מבינים ויודעים מה לבדוק. יש לכם מוסכים שעוסקים בבדיקות טרם קנייה, את ה-קומפיוטסט ושאר מקומות המאפשרים לבדוק כלים מבחינה מכאנית.

לסיכום, איך להחליט אם לרכוש את האופנוע?

בסופו של דבר, אם עברתם את כל הבדיקות, בדקתם היסטוריה והכול נראה לכם כשר, זה יהיה תלוי בצרכים שלכם. אופנועים הם עולם ומלואו, כאשר כל אחד מהרוכבים והרוכבות צריכים את הכלי למטרות שונות.

אם אתם צריכים סיוע נוסף ברכישת אופנוע משומש או חדש, תרגישו חופשי לפנות לייעוץ ללא התחייבות עם צוות xriders – הבית שלכם לאופנועים. הצוות יוכל לסייע לכם בייעוץ רכישה, הפניה לגורמים מקצועיים, ברכישת חלקים לאופנוע ועוד. בהצלחה, והכי חשוב, רכיבה בטוחה.

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס