לוגו X-Riders

כמה דגשים לגבי תיאוריה לאופנוע וקטנוע

 • כללי
 • ליאב ימיני
 • 2023-11-08 10:34:33
 • שיתוף

בעוד שמבחן תיאוריה לאופנוע הוא בעיקרון של דבר זהה למבחן תיאוריה לרכב, עדיין, ישנן כמה דקויות שחשוב להביא בחשבון ולהכיר אותן. רגע לפני שאתם ניגשים או שוקלים לגשת למבחן תיאורטי לאופנוע, ריכזנו בשבילכם את מה שחשוב לדעת – קראו כאן.

השוני (או אי-השוני) בין תיאוריה לאופנוע, קטנוע ורכב

כל עוד מדובר על מבחן תיאוריה בדרגה B לרכבים, מבחן התיאוריה של אופנוע וקטנוע הוא זהה. כלומר, אם יש לכם רישיון נהיגה על רכב בדרגה ב', או שמא צלחתם בעבר תיאוריה, אתם למעשה תהיו רשאים ללמוד נהיגה על אופנוע ללא צורך במבחן עיוני. בכדי ללמוד נהיגה, רשאי ללמוד רכיבה על אופנוע ללא צורך לבצע מבחן תיאוריה נוסף. עם זאת, יש לקחת בחשבון שבעבור רישיון אופנוע דרגת 2A, תצטרכו להיות לפחות בני 15 וחצי. המלצה מאיתנו, אם יש לכם את האפשרות ללמוד תיאוריה במסגרת חינוכית בכיתה י', הרי שזה מבורך ויחסוך לכם זמן ומאמצים בעתיד.

ממה מורכבת תיאוריה לאופנוע וקטנוע?

כאשר תיגשו למבחן התיאוריה, אתם תגלו כי תיאוריה לאופנוע וקטנוע מורכבת מ-30 שאלות אמריקאיות. בעוד שלכל שאלה תהיה תשובה אחת נכונה, מבחנים עיוניים אלו נמשכים 40 דקות בלבד ומבוצעים במחשב. על מנת למנוע הישנות וחזרה של אותן השאלות, אלו נשלפות למעשה בצורה רנדומלית ואוטומטית לחלוטין מהמאגר אשר מונה לא פחות מ-1,200 שאלות שונות. אם הצלחתם לענות נכון על לפחות 26 שאלות, אתם תעברו את המבחן ותוכלו לגשת ללימודים המעשיים או לטסט הנהיגה. במקרה שנכשלים, ניתן לגשת שוב ללא הגבלה על כמו הפעמים, אך יש להמתין לפחות יום אחד.

טיפים למבחן תיאוריה על אופנוע וקטנוע

אנו במועדון הרוכבים X riders דאגנו לרכז עבורכם כמה טיפים עבור תיאוריה לאופנוע וקטנוע, שחלקן עשויים להישמע מובנים מאיליו. עם זאת, עדיי חשוב לציין אותם:

 1. השתמשו במבחני עבר: חשוב לעבור על מבחני תיאוריה לדוגמה, יש כאלו בכמויות אדירות באינטרנט.
 2. תרגלו את המבחן: השתדלו לתרגל את המבחן כמה שיותר כדי להרגיש בנוח עם השאלות והתשובות, אפילו תפתחו "סטופר" שיעמוד על 40 דקות.
 3. הגיעו מוקדם למבחן: אם תגיעו מוקדם ולא בדקה ה-90, זה ייתן לכם זמן להירגע ולקרוא את השאלות בקלות.
 4. הקפידו לקרוא בעיון: לפעמים השאלות יכולות להיות מטעות או מבלבלות, ככה שחשוב לעבור עליהן לפחות פעמיים-שלוש.
 5. זהירות מתשובות "מפתות": התשובות ה-"מפתות" הן לעתים קרובות פשוטות מדי או נראות כמובנות מאליהן, לכן כבדהו וחשדהו.

אם תשננו טוב את הטיפים האלה, יהיה לכם סיכוי טוב לעבור את המבחן. והכי חשוב, השתדלו שלא להילחץ. אם אתם יודעים שיש משהו מסוים שמרגיע אתכם, כמו למשל שוקולד, תפנקו את עצמכם ושמרו על קור רוח, גם אם אתם לא בטוחים בשאלה\תשובה כזאת או אחרת.

מקומות להוצאת טופס ירוק לאופנוע

אם אתם כבר מוכנים להוציא רישיון אופנוע, חשוב להכיר את המושג הנקרא "טופס ירוק לאופנוע". טופס זה הינו אסמכתא לכך שאתם ניגשים למבחן, כאשר במקרים רבים גם תוכלו לקבל פטור ממבחן התיאוריה. במילים אחרות, יש צורך להוציא טופס ירוק לאופנוע בין אם אתם מתכננים לגשת למבחן התיאוריה, או לא. כדי שהטופס יועבר בצורה נכונה בערוצים הבירוקרטיים השונים, יש להקפיד לצרף את הפרטים הבאים:

 • תמונה עדכנית.
 • צילום תעודת זהות.
 • בדיקות ראייה תקינות.
 • ייתכן שתידרשו לצרף הצהרות רפואיות.
 • בדיקת אופטומטריסט מורשה משרד הרישוי.

לנוחיותכם, ריכזנו עבורכם את הרשימה המלאה של מקומות להוצאת טופס ירוק לאופנוע:

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס