לוגו X-Riders

איך להרכיב על אופנוע

  • מדריכים וטיפים
  • arad
  • 2023-09-04 08:55:52
  • שיתוף

אוקיי,  אתה רוצה לדעת איך להרכיב על אופנוע איתך פרטנר שיצטרף אליך למסע מוטורי מרגש לרקע נופים משוגעים, או אפילו סתם לרכיבה מנהלתית ממקום למקום. כאן ניתן לך את הטיפים ואת מה שאתה צריך לדעת לקראת הצעד הזה.

רגע, אבל לפני שבכלל נחשוב להעלות איתנו מורכב על האופנוע אנחנו צריכים לקחת בחשבון שאנחנו לוקחים אחריות על החיים שלו. זה לא דבר כל כך פשוט ואסור להתייחס לזה בקלות דעת. אחרי ההבנה הבוגרת, העמוקה מספיק, וקבלה מוסכמת על שני הצדדים לסיכונים הצפויים, אפשר להמשיך הלאה..

זרקו את האגו מהחלון

הדבר הראשון שנרצה להיות בטוחים בו היא שרמת הרכיבה שלי, הניסיון ויכולת השליטה שלי בכלי היא מספקת וגבוהה. כשמדובר בחיים של אדם, בטח שאתה לוקח אחריות על של אחר, אין מקום לאגו.. תשאירו אותו בבית, תהיו כנים עם עצמכם ועם הפרטנר שלכם לגבי מה אתם מסוגלים ומה אתם לא.

הכנת המורכב

כמו שאנחנו דואגים לעצמינו, כך גם צריך לדאוג למורכב ולצייד אותו במיגון מלא. קסדה, כפפות, מעיל, לבוש מתאים (לא כפכפים גופיה וחצאית מיני). בנוסף כמו ש(אני מקווה)אתם לא עולים על האופנוע שיכורים, ככה גם על המורכב שלכם להיות פיקח. יופי.. אנחנו מתקדמים ולאט לאט אתם נכנסים לראש שלי. עכשיו, תבהירו למורכב שהוא מבחינתכם ארגז כבד מלא בציוד. מה הכוונה? הוא יושב ישר על המושב שלו מבלי לזוז עם הגוף, לא עם כיוון הרוכב, לא נגד ולא שום דבר. הפעמים היחידות שנמליץ לכם שהמורכב יטה את גופו ביחד עם הרוכב יהיו רק כאשר המורכב והרוכב שניהם ברמה גבוה ובסנכרון מצוין. עד אז, כמו שהארגז לא מפיל אותכם בהיותו ארגז.. שהמורכב יהיה ארגז. הדבר היחיד שעל המורכב לקחת בחשבון זה לנסות כמה שפחות להפריע לכם ובשביל זה אנחנו ממליצים לו ללות את כיוון הנסיעה עם המבט בלבד ולא עם הגוף. לאן שהרוכב פונה, לשם המורכב מסתכל. דבר נוסף, חשוב שהמורכב יהיה ערני ומעורב במתרחש ברכיבה כדי שידע להכין עצמו. למשל בעת הגעה לרמזור אדום או תמרור עצור, המורכב צריך לזהות שמתקרבים לעצירה ולהיות מוכן כדי לא להדבק קדימה. כנ"ל לקראת האצה; רמזור ירוק, על המורכב להיות מוכן ליציאה כדי להחזיק ולא להזרק אחורנית. עלינו בתור הרוכבים לרכב כמה שיותר חלק עם פעולות לינאריות, כמו תמיד, רק שעכשיו על אחת כמה וכמה כאשר נרצה לתת למורכב חוויה טובה ולא התקפי לב.

תחושה שונה

ההבנה של מה קורה לאופנוע, מה השינויים שחלים עליו, והבנת תחושת הרכיבה כאשר מצטרף עוד מורכב מאחורה, היא קריטית עבור הדרך בה נתנהג ונתייחס לעניין. צריכים להבין שכאשר עולה מורכב על האופנוע מתווסף משקל על הבולמים ומקצר משמעותית את מהלכם. משום כך יש צורך בהבנה מה זה PRELOAD. ברוב האופנועים, בטח החדשים, יש אופציה לתאם את הבולמים על ידי מנגנון מכני ולהכין אותם לעומס של מורכב. דבר נוסף שצריכים לקחת בחשבון הוא איך האופנוע מתנהג בפניות, ושמרווח הבלימה וזמני ההאצה שלי גדלים משמעותית בשל המשקל הנוסף של המורכב. אז תזכרו שירגיש שיש לכם מעט "פחות כוח" משאתם רגילים, ושלאופנוע יהיה יותר קשה גם להאט את כל המשקל הזה. כל זה מוביל אותנו לנקודה הבאה..

לפני היציאה לכביש

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך בשביל להתרגל לתחושה ולהבנה של מה זה מורכב, ואיך הוא אתם והאופנוע מגיבים לכל הסיטואציה, אנחנו ממליצים שתצאו לסיבוב קטן במקום שקט ורגוע. אפילו ברחוב ביתכם אם התנאים מאפשרים, תעשו סיבוב בשביל לתרגל ובשביל להתרגל. אפשר לסכם עם המורכב כדי שלא יפתיע אותך, שבכל פעם שהוא עולה או יורד הוא נותן לכם התראה ושניה להיערך, כי בהתחלה זה יכול לתפוס אתכם עם המכנסיים למטה.. וגם לפעמים עם האופנוע..

טיפ קטן: על המורכב להחזיק אתכם יותר מהרגליים מאשר מהידיים כדי לא להגביל או להפריע לטווח התנועה שלכם, וכדי לא לרקוד על המושב שלו. המורכב בעצם צריך לחבק עם הרגליים ממש כמו מלחציים.

עייפות ותשישות

לרכב על אופנוע יכול להיות מעוד מעייף, בטח ובטח להיות מורכב. קחו בחשבון שלחלק מהמורכבים אין ניסיון בכלל על הכביש ויתכן והם לא מסוגלים להחזיק הרבה זמן כמו שאתם מסוגלים. לכן, תהיו קשובים לתחושות של המורכב שלכם, קחו הפסקות יזומות להתרעננות ולחידוש כוחות.

לסיכום

קחו הכל באיזי, תורידו מהירות.. לאן אתם ממהרים? קחו את החוויה בכיף וברגוע. הכי חשוב שתגיעו בריאים ושלמים ליעד שלכם, ועוד שנהנתם מהדרך. רכיבה בשניים על האופנוע יכולה להיות חוויה מדהימה, אך חשוב לגשת אליה בבגרות, בתכנון נכון וכמו מקצוענים. תהנו !

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס