לוגו X-Riders

מערכת Ride Vision - התרעה למניעת תאונות אופנועים

  • חוות דעת וביקורות
  • ליאב ימיני
  • 2021-02-03 15:45:54
  • שיתוף

מערכת Ride Vision – המערכת שתעזור לכם למנוע את התאונה הבאה!

בשבוע שעבר יצאתי לרכוב ביחד עם מיצו – דניאל פטרי להתנסות במערכת הבטיחות לאופנועים – Ride Vision – סטרטאפ ישראלי אשר הוקם בשנת 2018 ע"י אנשי ההייטק אורי לביא וליאור כהן. מטרתם של היזמים (הם גם אופנוענים בעצמם) הינה לייצר מוצר טכנולוגי אשר יגביר באופן משמעותי את הבטיחות של רוכבי דו-גלגלי, יספק להם מעין שכבת הגנה נוספת, ויאפשר להם (בעצם לכולנו) לרכוב בצורה בטוחה על ידי מניעת תאונות וסכנות – עוד לפני שהן קורות.
הרעיון מבוסס על הקונספט של הגברת בטיחות הרוכב באמצעות מתן התראה ברורה ומוחשית עוד בטרם מתרחשת התאונה, בשלבים שעוד ניתן למנוע אותה, ועל ידי כך להקטין את מספר התאונות וכתוצאה מכך את מספר הנפגעים על הכביש מקרב רוכבי האופנועים והקטנועים.

לפני שנכנס לפרטים הקטנים, במהלך הרכיבה שלי עם מיצו – תכננו"לייצר" מצבים, אי שמירת מרחק, מעבר בין נתיבים, עקיפות וכו'.
אבל תוכניות לחוד ומציאות לחוד. עוד לפני שהספקנו "לייצר" מצבים, התופעה המכוערת של נהגים חסרי אחריות על הכביש כבר יצרה עבורנו את ההזדמנויות להתנסות במערכת… ואפילו יותר מידי..

לדוגמה: בעודנו רוכבים על כביש החוף לכיוון צפון החליט נהג משאית לבלום בצורה פתאומית. מערכת Ride Vision מיד מתחילה להבהב לי ואני מבין שצריך להאט. אחרי כמה דקות של נסיעה, בבואנו לאזור יקום, בפנייה ימינה לתחנת הדלק, נהגת רכב נזכרה שהיא צריכה לפנות על הנתיב שלי, וגם כאן המערכת זיהתה אותה מצד שמאל שלי והתריעה לי שרכב מתקרב אלי מצד שמאל. ולסיום, בחזרה להרצליה בעודי רוכב בנתיב הימני ביותר, רוכב קטנוע מחליט לפתוח עוד נתיב בנתיב שלי מימין אלי – ובאמת שלא שמתי לב בכלל לזה – המערכת התריעה לי שיש מאחורה רכב שעוקף מימיני, ישר הסטתי את המבט אחורה להבין מה קורה – ועוד לא הספקתי להסתכל וכבר הרוכב טס מצד ימין שלי …

מערכת Ride Vision עשויה לחולל מהפכה ענקית בענף בטיחות האופנועים בעזרת הטכנולוגיה ושימוש בבינה מלאכותית (AI) וטכנולוגית זיהוי תמונה אשר יאפשרו לרוכבים מודעות רחבה יותר בכביש ובסביבת הרכיבה שלהם ותעזור להם לקבל החלטות קריטיות בסיטואציות מסכנות חיים בזמן אמת מבלי "להסיח את דעתם".

המערכת מורכבת משתי מצלמות HD עם זווית רחבה – מצלמה אחת בחזית האופנוע והמלצה השנייה בגב האופנוע , שני המצלמות משמשות גם כ "DVR" – במקרה של תאונה או סתם שבא לכם לראות את הטיול שעשיתם – תוכלו להוריד את הסרטונים מהמצלמות ישירות לטלפון הנייד שלכם.

איך זה עובד?

המערכת מורכבת משתי מצלמות HD עם זווית רחבה: אחת בחזית האופנוע והשניה בזנב.
שתי המצלמות שבמערכת מעבירות מידע ל"מוח" שמותקן מתחת למושב או בחלקו התחתון של האופנוע. ה"מוח" מפענח את הווידאו הנקלט במצלמות בעזרת זיהוי תמונה ובינה מלאכותית, ובמידה והאלגוריתם מזהה סכנה לרוכב האופנוע, הוא מראה זאת לרוכב בזמן אמת על המראות של האופנוע.
החלק המגניב הוא ששתי המצלמות משמשות גם כ- "DVR" שמקליט את כל הרכיבה כל הזמן. כך שבמקרה של תאונה או סתם אם בא לכם לראות את הטיול שעשיתם – תוכלו להוריד את הסרטונים מה"מוח" ישירות לטלפון הנייד שלכם ולשתף ברשתות חברתיות.

לאיזה אופנועים זה מתאים? מה העלות של המערכת?

מערכת Ride Vision ניתנת להתקנה על כל סוגי האופנועים והקטנועים, בהתקנה שלא יותר מסובכת מהתקנה של מצלמות רגילות מהסוגים שנמכרים בשוק. המערכת החלה להימכר בישראל ומחירה עומד על 1,600 ש"ח + דמי מנוי חודשיים המבטיחים לא רק עידכוני גירסה ואלגוריתם, אלא גם קבלת פיצ'רים חדשים ככל שהם יצאו על ידי היצרן.

חשוב לדעת שהמערכת לא מגיבה במקום הרוכב ולא תבלום או תסטה מהנתיב במקומו. אבל רוכב שיתקין את המערכת על האופנוע שלו יזכה למעין "מלאך שומר" שיושב לו על הכתף ומעיר לו במקרה שהוא נכנס למצבי סכנה. בעצם, עוד שכבת הגנה, עוד אמצעי שיעזור לרוכב להגיע ליעדו בשלום.

לסיכום, מערכת Ride Vision עשויה לחולל מהפכה ענקית בענף בטיחות האופנועים בעזרת הטכנולוגיה ושימוש בבינה מלאכותית (AI) וטכנולוגית זיהוי תמונה אשר יאפשרו לרוכבים מודעות רחבה יותר בכביש ובסביבת הרכיבה שלהם ותעזור להם לקבל החלטות קריטיות בסיטואציות מסכנות חיים בזמן אמת מבלי להסיח את דעתם.

תודה רבה לRide Vision על הנסיעת מבחן, ולמיצו – דניאל פטרי על העזרה בניסוח הסיקור והתמיכה לאורך כל הדרך!

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס