לוגו X-Riders

רישיון לאופנוע

  • כללי
  • ליאב ימיני
  • 2022-10-24 15:08:06
  • שיתוף

אם אתם מעוניינים להוציא רישיון לאופנוע, מספיק לגולל באינטרנט ביטויים כמו "רישיון לאופנוע מחיר" כדי להבין מהר מאוד שלא מדובר בתהליך יקר. עם זאת, מחיר הרישיון ומשך התהליך לחלוטין תלויים ברוכב ובכישורי הרכיבה שלו או שלה.

בעוד כי מחיר שיעור נהיגה על אופנוע יכול לנוע בין 80 ₪ ל-150 ₪ ומעלה, בדרך כלל התלמידים יכולים לגשת לטסט לאחר שמבצעים כ-15 – 20 שיעורים. בחישוב מהיר, מחיר רישיון לאופנוע יכול לנוע בין 1,500 ₪ ל-3,000 ₪, תלוי ביכולת שלכם לקלוט את עניין הרכיבה. מה עוד חשוב לדעת? המשיכו לקרוא.

מה צריך לדעת על הוצאת רישיון אופנוע?

בכל הקשור להוצאת רישיון לאופנוע, מלבד מחירי שיעורי הנהיגה, יש עוד כמה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון. למשל, עניין התיאוריה. תאוריה מחויבת בחוק לכל אדם אשר אין בידיו רישיון נהיגה על רכב או אופנוע. אם יש לכם רישיון נהיגה וכבר עברתם תאוריה, אתם כמובן תהיו פטורים מהמבחן. במידה שאין לכם רישיון רכב, תאוריה תעלה לכם כ-50 ₪ בלבד.

עוד יש לציין, כל התהליך של הוצאת רישיון לאופנוע יהיה זול ומהיר יותר אם כבר יש לכם רישיון רכב. לחילופין, אם אין לכם רישיון רכב ואתם מוציאים רישיון לאופנוע, בהמשך יהיה לכם קל וזול יותר להוציא רישיון רכב. אז במה מסתכם רישיון לאופנוע מחיר ועלויות נוספות?

עלויות נוספות ושלבים בתהליך הוצאת רישיון אופנוע

כאמור, מחיר רישיון לאופנוע בדרך כלל יכול לנוע בין 1,500 ₪ ל-3,000 שקלים ומעלה (כל מקרה לגופו), בעוד כי ישנן גם עלויות נוספות שחלק מהאנשים אינם מודעים להן. למשל, העלות של בדיקת ראייה אשר מחויבת בחוק.

מחיר בדיקת ראיה הוא 50 ₪ בלבד, מה שניתן לבצע באחת מחנויות האופטיקה אשר מוסמכות על ידי משרד התחבורה לבצע בדיקות מהסוג הזה. את הבדיקה תצרפו לאתר של משרד התחבורה, מה שנקרא "בקשת הוצאת רישיון נהיגה".

עוד חשוב לדעת, אם יש לכם רישיון נהיגה יותר מ-3 שנים ואתם מעוניינים להוציא רישיון אופנוע מסוג 2A (עד 125 סמ"ק), אתם תצטרכו להיבחן אך ורק במבחן שליטה במגרש החנייה. אם יש לכם רישיון במשך פחות מ-3 שנים, תצטרכו להיבחן במבחן מעשי (בכביש ציבורי) ובמבחן שליטה.

בקשת הוצאת רישיון לאופנוע

את בקשת הוצאת רישיון הנהיגה שלכם תוכלו לבקש דרך אתר GOV של המדינה, ובנוסף תצטרכו לצרף צילום של תעודת הזהות שלכם. אם יש צורך בצירוף של פרטים או מסמכים נוספים, תוכלו לברר זאת אונליין ולשלוח באתר. במקביל, תצטרכו לשלם תשלום הנקרא "העמדת רכב" במבחן המעשי שלכם.

תשלום "העמדת רכב" עומד על כ-400 ₪, ולבסוף, קחו גם בחשבון שחלק מבתי הספר לרכיבה גובים בצורה קבלנית (מחיר "פיקס" עד שתוציאו רישיון, לא משנה כמה שיעורים תיקחו). בשורה התחתונה, מחיר רישיון לאופנוע בדרך כלל ינוע בין 1,500 ₪ ל-3,000 ₪, אבל לרוב לא יעבור את הרף של 4,000 ₪ (בשיטה קבלנית בד"כ).

 

 

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס