לוגו X-Riders

רכיבת ראש השנה למצדה 2019

  • טיולים ומסלולים
  • ליאב ימיני
  • 2019-08-15 16:49:17
  • שיתוף

הרכיבה למצדה 2019

זה קורה השנה ב FULLPOWER מוטורי
ערב ראש השנה – 29.09

כולנו התאכזבנו בטירוף כשסגרו בפנינו את שערי המצדה בשנים הקודמות, והשנה כולנו בציפייה לרכב למצדה ולראות את הזריחה ביחד.
השנה – רכיבת ראש השנה 2019 למצדה יוצאת כרגיל – מחניון חצי חינם, רחוב משה דין, אזור התעשייה המערבי ראשל"צ – אחרי סעודת ערב ראש השנה.
השנה זה יוצא בלילה שבין יום ראשון ה- 29.9 ליום שני, ה- 30.9 וכולם מוזמנים להצטרף למסע המרתק הזה.
חשוב לציין – מועדון X-RIDERS לא לוקח שום אחריות – לא מדובר בטיול או באירוע "מאורגן" מכל סוג שהוא, ולכן כל מי שיבחר להצטרף עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.
השנה, רוכבי האופנועים לא מתאכזבים ולא מאכזבים – הגיע הזמן להוכיח אחרת – אם כל אחד מאיתנו ייקח אחריות וידאג לנקות את האזור בסיום האירוע.

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ שלנו: http://bit.ly/x-riders
להצטרפות לקבוצת הטיולים שלנו: לרכישת חולצה של המצדה: https://www.xriders.co.il/product/masada-t-shirt
לאישור הגעה לאירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/506946536720477/

לרשימת נקודות המפגש ודרכי הגעה למצדה – לחץ כאן

הרכיבה למצדה החלה עוד בשנת 2002, בפורומים של תפוז האגדיים, המוכר בכינויו "פורום 8", התאגדה לה קבוצה קטנה שהלכה והקימה למעשה קבוצת רכיבה והתכנון היה לצאת לטיול לילי כשבסופו מגיעים למצדה כדי לצפות בזריחה הראשונה של השנה. משם הכל היסטוריה.
כשזה התחיל, אף אחד לא ציפה לממדים ויראליים בסדר גודל כזה, והנה קיימת כיום קבוצת רכיבה של אלפי אופנועים, הנוסעים מדי שנה לצפות בזריחה המאירה על אחד המקומות היפים בעולם – מצדה.
מספר הרוכבים והרוכבות הלך וגדל משנה לשנה. מכמה עשרות בודדות בשנים הראשונות, בשנים 2012 ו- 2013 התמלא מגרש החניה עד אפס מקום עם אלפים רבים של אופנועים וקטנועים מכל הסוגים, המון גדול של רוכבים, רוכבות, מורכבים ומורכבות. בשנת 2014 היו באירוע למעלה מ- 4000 אופנועים, ובשנת 2015 באירוע למעלה מ- 9000 אופנועים.!!!

הזריחה הראשונה של השנה החדשה מתקרבת, אנחנו הולכים להיות שם בדוק ובוודאות, מקווים לראות אתכם גם כן.

רכיבה למצדה 2019 בשנה החדשה  

כולנו יודעים עד כמה רכיבה למצדה היא רכיבה מסוג אחר. אם לוקחים את הנתיבים הללו שמצריכים מיקוד כה רב ומוסיפים להם את העניין של אלפי אופנועים, הרי שקיבלנו סוג רכיבה כל כך ייחודי, עד שפשוט אין מילים לתאר אותו. הצליל של אלפי המנועים והאגזוזים, המיקוד הרב שמחייב אתכם להיות דרוכים, החברים שמקיפים אתכם באהבה שלמה ואחדות, אין מילים.

אם עדיין לא חוויתם את אחד האירועים המוטוריים המסיביים ביותר בארץ ישראל ובאזור המזרח התיכון, אתם מפספסים חוויה שתיחרט בליבכם לנצח, אך היזהרו, קיימת סכנת התמכרות ממשית! אישית, אנחנו מעולם לא פספסנו אף רכיבה למצדה, ובטוח שאנחנו לא הולכים לפספס אותה גם השנה. עם כל הצער בשנים הקודמות, הגיע הזמן לפצות את עצמנו ולהחזיר עטרה ליושנה, לדהור אל הזריחה כמו בסרטים.

תרבות מוטורית זה כאן, כבר מזמן הובן

בשנים האחרונות הרכיבה למצדה בוטלה בעקבות חשש לנזק סביבתי. בעבר, קבוצת רכיבה למצדה הכילה אופנועים בודדים, מה שהפך מאות והתגלגל לאחר מכן לאלפים.
כיום, אכן מדובר באלפי אופנועים הנוסעים ב-2019 לראות את הזריחה במצדה יחדיו.

אתם מוזמנים להמשיך את המסורת הקבועה, רכבו בזהירות, שמרו על הניקיון ובעיקר על עצמכם !

רוכבי מועדון RIDERS-X יהיו במצדה 2019 כמו כל שנה, בכדי לצפות במחזה הנדיר הזה של אחדות מושלמת בין אנשים בעלי אותו תחביב ודרך חיים.
עבור רבים מאיתנו, מדובר באירוע שמצפים לו במשך כל השנה. החוויה כל כך עוצמתית ומרהיבה, עד שמרגישים את רטט האגזוזים והמנועים בתוך הקרביים והבטן.
וואו, אין מילים. גם אם אתם לא רוכבי אופנועים, מומלץ בלילה של השנה החדשה למצוא לעצמכם איזשהו חבר אופנוען ולהצטוות אליו או אליה.

ולסיום..

טעימה קטנה מהרכיבה הראשונה שלי למצדה – 2014..

דגשים לרכיבה למצדה

הרכיבה המסורתית למצדה הינה אירוע וויראלי, ספונטני, לא מאורגן ע"י אף גורם רשמי, וככזה אין אדם או גוף רשמי העומד מאחוריו. כל רוכב אחראי על עצמו!
ברכיבה זו כל אחד ישאיר את האגו והפוזה בבית, המטרה של הרכיבה היא לחלוק את אחוות הרוכבים, את הזריחה של השנה החדשה, את הזכרון של הנופלים שכבר לא איתנו.
זכרו – הרכיבה אינה תחרות! זה לא משנה מתי תגיעו, הכי חשוב זה שכולם יגיעו בשלום. שמרו על עצמכם, יש אנשים שמחכים לכם בבית.

כל רוכב אחראי על קיומם של רישיונות וביטוחים כחוק, ומצהיר בזאת על רכיבה נכונה ולא מסוכנת לעצמו ולסובבים אותו. מי שלא מכיר את הכבישים ורוצה לרכוב לאט יותר, שירכוב במגבלות שלו ולא של מי שרוכב לפניו או מאחוריו.
אחרי כל האמור – אם אתם לא בטוחים ביכולת שלכם להגיע לשם ובחזרה הביתה בשלום, אם אתם חוששים מהרכיבה בלילה, אם אתם לא מרגישים בנוח לרכוב בקבוצות עם רוכבים אחרים, אם אתם עייפים, אם סתם לא בא לכם בטוב – תשארו בבית. עדיף לישון שנת לילה בטוחה וטובה במיטה שלכם, מאשר לחשוש כל הדרך לשם ובחזרה. למען בטיחותכם – הישארו בבית. עדיף ככה, תמיד תהיה שנה הבאה.

נקודות מפגש ודרכי הגעה למצדה:

נקודת המפגש העיקרית לרוכבים מהמרכז ומהצפון הינה מגרש החניה של "חצי חינם" באיזור התעשייה בראשון לציון – לנסיעה עם Waze אל חניון חצי חינם, אלטלנה 4, ראשון לציון לחצו כאן: https://waze.com/ul/hsv8tzp0y6
נפגש כולנו בלילה שבין יום ראשון 29.09 ליום שני 30.09 (מיד לאחר ארוחת ערב ראש השנה).
שעת הכינוס בחצי חינם החל מהשעה 00:00, יש להגיע עם כלים תקינים, מתודלקים ומבוטחים.

יש לרשותכם מספר תחנות דלק כמצויין במפה.

לו"ז וציר רכיבה עיקרי

נפגשים ב-00:00 בחניון חצי חינם בראשל"צ (משה דיין פינת לישנסקי, אזור תעשייה מערבי ראשל"צ) ויוצאים לדרך החל מ-01:00 .
המסלול עובר דרך כביש 20 ו-4 דרומה עד מחלף אשדוד, 41 עד מחלף גדרה, 40 דרומה דרך ראם, קסטינה, פלוגות, עד אזור מאחז, משם עולים על הקטע החדש של כביש 6 שעוקף את בית קמה, מתחברים ל-31 לכיוון מזרח עד ערד, משם להמשך 31 בירידות ערד-סדום, מתחברים ל-90 ונוסעים צפונה לאורך ים המלח עד חניון מצדה, שם רואים את הזריחה שתעלה השנה ב-05:17, ומתפזרים הביתה.

* שימו לב – במידה ויהיו שינויים יש להשאר מעודכנים בקבוצת הווטסאפ.

דגשים לניקיון

על כל רוכב לדאוג שהוא משליך את הפסולת שלו לפח אשפה או שקית אשפה, לא משאירים זבל ולכלוך אחרינו!
הביאו איתכם שקית זבל או שתיים, תלוי על הכידון של האופנוע, ובסוף האירוע פנו את השקית לפח האשפה המרכזי.

דגשים לנושא אחריות משפטית או טענות מכל סוג שהוא

חייבים לומר את זה כדי שלא יבוא אדם ויעלה טענות כלשהן בעתיד.
הרכיבה המסורתית למצדה הינה אירוע וויראלי, ספונטני, לא מאורגן ע"י אף גורם רשמי, וככזה אין אדם או גוף רשמי העומד מאחוריו.
זו אינה רכיבה מאורגנת, אין מוביל, אין מאסף, אין מרשלים ואין מי שמחזיק לכם את היד. כל אחד רוכב בציר בזכות עצמו, ועל דעת עצמו.
בעצם השתתפותם כל רוכב או רוכבת מצהירים בזאת כי הם עושים זאת על אחריותם האישית בלבד, וכי בשום צורה ואופן לא נהייה אחראים לשום תקלה, תאונה, פגיעה, פציעה או נזק שעלול להיגרם לכל אדם או רכוש בגלל השתתפותו ברכיבה זו.

*קרדיט לדניאל פטרי, " מיצו בדרכים"

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס