לוגו X-Riders

החלפת אגזוז לאופנוע

  • כללי
  • ליאב ימיני
  • 2019-10-10 18:33:08
  • שיתוף

החלפת אגזוז לאופנוע לשיפור הצליל והביצועים, במה בוחרים?

אין ספק, מביני עניין מוטורי תמיד יגידו לכם שחובה להבדיל בין "רעש" ל-צליל! החלפת אגזוז לאופנוע לאגזוז פתוח עשויה לשפר את הסימפוניה שיוצאת לנו מאחורי האופנוע, אך לא רק. אם מתקינים אגזוזים איכותיים ומתקינים אותם נכון, החלפת האגזוז באופנוע יכולה גם להוביל לשיפור בביצועים. אז מה הוא אגזוז סליפ און ואגזוז פול סיסטם? האם הם אגזוז לאופנוע מזיק למנוע? במה בוחרים בכלל? האם כדאי להחליף אגזוז לאופנוע?

ראשית, המאמר הבא מתמקד בעיקר במנועי ארבע פעימות, ובנוסף מאמר זה עשוי לעצבן חלק מהקוראים, קיימים בנושא הזה מספר חילוקי דעות.

אם אתם מעוניינים לקבל הצעת מחיר לאגזוז לאופנוע, השאירו פרטים בטופס למטה – אם אתם מעוניינים לקרוא בהרחבה, דלגו על הטופס 🙂

מה המטרה בכלל של אגזוז לאופנוע?

אגזוז הינו חלק ממערכת הפליטה אשר מיועדת לפלוט מהמנוע את התערובת השרופה שנוצרה בתא השריפה.

אופנועים מצוידים באגזוז מכמה סיבות:

1. ניתוב גזי בעירה – לא הייתם רוצים שאתם והמורכב שאיתכם תנשמו גזים רעילים של קוקטייל פחמן חד חמצני נכון? תפקידה מערכת הפליטה דואגת להעביר את הפליטה למקום אחר.

2. השתקת רעש – אגזוז באופנוע היא דרך מעולה להשתיק את הרעשים הנוצרים במנוע עקב פיצוץ הדלק.

3. שיפור ביצועי המנוע –תאמינו או לא, אפילו בריחת צינור פשוט על המנוע יכולה למעשה לעזור לו לפעול הרבה יותר טוב.

כיצד אגזוז משפר את האופנוע?

צליל האופנוע שלכם ישתנה בהתאם לשיפורים השונים שתבצעו באופנוע, במנוע, באגזוז ובעדכוני התוכנה אפילו. אם אתם מעוניינים לשפר את האופנוע, בדרך כלל מומלץ להתחיל עם החלפת אגזוז לאגזוז פתוח, החלפת פילטר אוויר ועוד אלמנטים "בסיסיים" בעולם השיפורים. מעבר לשיפור האפשרי בביצועי האופנוע, אגזוז פתוח גם גורם לכם להיות נוכחים בכביש ולא שקופים. אין ספק, כולנו יודעים איך זה מרגיש להיות בלתי נראה על הכביש, אם אתה רוכב דו גלגלי.

כדאי להתקין אגזוז פתוח באופנוע?

למען הסר ספק, הנושא הזה שנוי במחלוקת, יש שיגידו שאגזוז לאופנוע הוא תוצאה של "פוזה" בכביש, כן, קיימים רוכבים שנוסעים עם אגזוז ללא משתיק, דבר שגורם להפרעה לסביבה.. לא הייתם רוצים שהילד שלכם יתעורר בגלל בן אדם שרוצה להשוויץ "למי יש יותר גדול"..

לעומת זאת, אגזוזים פתוחים באופנוע גורמים לאנשים להבחין בכם (תרצו או לא..), לשמוע אתכם על הכביש, ויש כאלו שיגידו אחרת – זאת דעתי האישית בלבד.

בנוסף אגזוז יכול להזיק לאופנוע שלכם, יש  להבחין בין אגזוזים איכותיים לבין אגזוזים זולים יותר, היות ובסופו של דבר, מדובר במערכת המיועדת לפלוט גזים רעילים. אף אחד מאיתנו לא מעוניין לרכב על כלי שפולט גזים רעילים, בעקבות התקנת אגזוז לא איכותי או התקנה לא נכונה של אגזוז פתוח.

זכרו, אגזוזים פתוחים לאופנוע נועדו לפלוט החוצה גזים, לאחר שאותם גזים עברו תהליך של המרה לגזים פחות רעילים. התקנת אגזוז לא איכותי באופנוע? אתם מסתכנים בהרעלה עצמית והרעלה סביבתית, וחבל. נוסף על העניין של פליטת גזים מבוקרת מאגזוזים איכותיים, חשוב לזכור גם, שהתקנת אגזוז איכותי באופנוע תוביל לשמירה טובה יותר על חלקי האופנוע השונים. זכרו, חלקי האופנוע שלכם קשורים זה בזה ועובדים בקורלציה ואינטגרציה. מה זה אומר? ז"א שאם מתקינים חלקים לא איכותיים באופנוע, זה עשוי ועלול להשפיע על שאר החלקים בכלי.

רגע אז איזה אגזוז להתקין סליפ און? פול סיסטם?

אנשים, במקרים רבים, מתלבטים בין הרכבת אגזוז פול סיסטם לבין הרכבת סליפ און. בכדי לעשות סדר, סליפ און הוא בעצם דוד המתלבש על סופה של מערכת הפליטה (סוף האגזוז). כלומר, במילים אחרות, סליפ און הוא אינו מערכת פליטה שלמה.

אם אתם מעוניינים להחליף את האגזוז לכל אורכו, אתם מדברים על פול סיסטם. אין ספק, מדובר בצליל ייחודי ביותר (משתנה בהתאם לאופנוע והמנוע כמובן) וגם השיפורים בביצועים עשויים להיות מורגשים ב-סל"ד מסוים. יחד עם זאת, אל תמהרו להחליף אגזוז באופנוע בלי לבדוק שאתם אכן עושים את הצעד הנכון. סעפות פליטה משופרות עשויות לגרום להבדל משמעותי בתחושתכם ובביצועי האופנוע, כך שמומלץ לעשות את סקר השוק הנכון! – אנחנו כאן בשבילכם – השאירו פרטים בטופס למטה ואנחנו כבר נדאג לכם 🙂

 לסיכום – החלפת אגזוז באופנוע

אין ספק שישנן אופציות נוספות לשיפורי אופנועים. כבר דיברו הרבה על כל העניין של נזק למנוע בעקבות פילטר אוויר פתוח לאופנוע, אגזוז פתוח לאופנוע וכדומה. כאן המקום לציין שחשוב לשבור את המיתוסים הללו. בחרתם להתקין אגזוז פתוח באופנוע? בחרו אגזוז איכותי ושכחו מנושא ה"נזק".

רכשו מוצרים איכותיים, אל תתפשרו ותהנו מאמינות האופנוע גם כן. יחד עם זאת ולא פחות חשוב, במידה וההתקנה מתבצעת כמו שצריך, בדרך כלל לא אמור להתרחש נזק כזה או אחר, גם לא בטווח הארוך.

מועדון X-RIDERS עובד בשיתוף פעולה עם חברת סופרבייק אשר מייבאת אגזוזים לאופנועים מדגמי ARROW, IXIL, GIANNELI .

מחפשים אגזוז לאופנוע? מלאו את הטופס ונציג יצור איתכם קשר בהקדם.

סעו בזהירות ♥

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס