לוגו X-Riders

איך לעבור טסט (ולהשאר בחיים)

  • מדריכים וטיפים
  • XRiders Club
  • 2019-06-09 20:42:59
  • שיתוף

איך לעבור טסט באופנוע בשלום, טיפים לרוכבים

איך לעבור טסט באופנוע בשלום, טיפים לרוכבים

זהו, מרגישים מוכנים והגיע הזמן להיבחן בכדי לעבור טסט באופנוע? מצוין, רשמו לכם מספר טיפים שעשויים לחולל את כל ההבדל בין טסט באופנוע שצולח ומזכה אותנו ברישיון רכיבה, לבין טסט באופנוע שמחייב אותנו לגשת בשנית.


באופן כללי ומבלי להיכנס לנושאים של "הטסטר היה עצבני", בעת הטסט אנחנו נבחנים על היכולת שלנו לשלוט באופנוע, על הבקיאות שלנו בחוקי התנועה השונים, והאם יש לנו יכולת לאתר ולזהות מצבים שמוגדרים מסוכנים. בין אם אנחנו ניגשים לטסט על כלי אוטומטי, או שמא אנחנו מייעדים את רכיבתנו העתידית על כלים ידניים, כדאי לוודא שאנחנו באמת מוכנים, היות והמחיר של טסט על אופנוע הוא בהחלט לא זול.

ישנתם בלילה? מצוין, כי זה חשוב.

מעבר לכך ששינה איכותית חשובה בעצם עבור כל סוג של עשייה, מומלץ גם להקפיד על ארוחת בוקר מזינה, אך כזאת אשר לא תשאיר אותנו עם תחושה מאוד כבדה. באופן כללי, פחמימות מתפרקות לאט יותר במערכות העיכול, והן מעניקות (הפחמימות) לגוף אנרגיה שהוא (הגוף) משתמש בה לאורך זמן רב יותר. על ידי כך שתישנו כמו שצריך לפני טסט לאופנוע ותאכלו ארוחת בוקר פחמימות (לא כבדות, לא ספגטי כמובן), תבטיחו את היותכם רעננים יותר.
טיפ נוסף חשוב, טמון בכך שאין להתווכח עם הטסטר! חברים, הטסטר ראה מאות ואלפים רוכבים מתחילים כמוכם. אם כבודו החליט שביצעתם טעות כזו או אחרת, אין להתווכח במהלך הטסט על שום דבר ודבר. במידה ומשהו מציק לכם, חכו לסיומו של הטסט ונסו להביע את עמדתכם ברוגע ובשלווה, תוך כבוד מוחלט לרוכב הוותיק ממכם שתופס את תפקיד הטסטר.

אסרטיביות היא לא מילה גסה!

יחד עם זאת שהמלצנו לא להתווכח עם הטסטר, אנו גם נמליץ לכם לרכב במהלך הטסט באסרטיביות מוחלטת. הראו שאתם בטוחים בעצמכם וברכיבה שלכם, ובמידה ואתם מבצעים טעות כזו או אחרת, אל תנסו לתקן את הטעות שביצעתם ב"רגע האחרון". כלומר, אם ביצעתם טעות אז פשוט תמשיכו איתה ואל תבצעו כל מיני תנועות חדות של תיקונים כאלו ואחרים ברכיבה.
הראו לטסטר שאתם מודעים לסכנות שעשויות לצוץ (עזבו את הגז אם קיים מכשול לפניכם, הטסטר בוחן את שפת הגוף שלכם והאם אתם לחוצים, האם אתם מודעים לסכנות שמולכם וכו'), לפני עקיפות וודאו שאתם מסמנים כמו שצריך ומאותתים, והקשיבו להוראות של הטסטר שניתנות מבעוד מועד ולפני ביצוע הפעולה שאתם נדרשים לבצע. יש לכם זמן, הקשיבו, היו רגועים ובצעו את הוראות הטסטר על הצד הטוב ביותר.
בהצלחה! לכו לישון מוקדם
רוצים לדעת איך מתנהל הטסט באופנוע? – לחצו כאן

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס