לוגו X-Riders

קניית קסדה לאופנוע מחו“ל

  • קנייה מחו"ל
  • XRiders Club
  • 2022-05-08 12:09:14
  • שיתוף

קסדה לאופנוע היא דבר חשוב לצורך הבטיחות שלכם, וכמובן גם החוק מחייב זאת. וכאשר מחירי הקסדות בארץ עשויים להיות גבוהים, והמבחר קטן, באופן טבעי רבים בוחנים את האפשרות של קניית קסדה לאופנוע מחו“ל.

הזמנת מוצרים מחו“ל היא דבר מקובל בימינו. בזכות האינטרנט אנו מקבלים גישה למבחר ספקים ברחבי העולם. כך אנו יכולים לחסוך בעלויות ולהשיג ציוד ייחודי ברמה גבוהה. אך כאשר מדובר בקניית קסדה לאופנוע מחו“ל, חשוב לדעת איך לעשות זאת נכון. עיצוב ומחיר הם אולי הדברים הבולטים לעין, אך יש עוד הרבה מעבר לזה.

שימו לב לתקן

בכל מדינה ישנה מדיניות תקנים שונה המוגדרת בחוק. ולכן כאשר אתם מזמינים קסדה מחו“ל עליכם לוודא שהיא מתאימה לתקן התקף בישראל. התקנים התקפים בישראל הם התקן האירופאי ECE22, תקן אמריקאי FMVSS 218, תקן בריטי B.S 5361, תקן יפני JIS-T8133 (רק Type C) והתקן הישראלי ת“י 511.

קסדה אשר אינה עומדת בתקינה הנדרשת בחוק הישראלי עשויה להיעצר במכס ולא להגיע ליעדה.

מידת הקסדה

בעת קניית קסדה לאופנוע מחו“ל, המידה היא אחד הדברים הקריטיים ביותר. זוהי אחת הדאגות הגדולות ביותר של רוכבי אופנועים. אם יש לכם אינדיקציה למידה על סמך קסדה ישנה שיש לכם, זה כבר יותר טוב. אך זאת בתנאי שאתם קונים קסדה מאותו היצרן ואותו הדגם. הדגמים השונים והיצרנים השונים לא בהכרח יתאימו עבורכם גם אם תבחרו במידה שחשבתם שהיא הנכונה עבורכם.

אם הקסדה נמכרת בארץ, תוכלו לגשת לאחת החנויות ולמדוד. אחר כך רק תבצעו את ההזמנה מחו“ל על מנת לחסוך במחיר. אם לא, תוכלו למדוד את היקף הראש ובהתאם לכך לעשות את ההזמנה. כל יצרן עשוי להציג שיטות אחרות למדידת הראש עבור הקסדות שלו – לכם הקפידו למדוד לפי ההוראות של היצרן שממנו את קונים.

רוכבי אופנועים מנוסים ממליצים להיות זהירים לגבי המידות של קסדות ARAI. מסתבר שליין הקסדות שהן מציעות בארצות הברית שונה בעיצובו מאלו הנמכרות בישראל ומדינות אירופה. כך שגם אם הן באותה המידה, העיצוב שונה והקסדה לא בהכרח תתאים עבורכם. לכן שימו לב כאשר אתם מזמינים מארצות הברית.

הבדלי משקל

בגלל הבדלי התקינה, יצרני קסדות נדרשים להתאים את הקסדות הנמכרות בארצות הברית לתקן DOT. דבר המוסיף למשקל הקסדות. הן עשויות להיות כבדות יותר בכ 100-150 גרם, מאשר אותו דגם בגרסתו האירופאית. אם אתם רוכשים מארצות הברית ותרצו למזער את משקל הקסדה, כדאי לבדוק האם הספק מחזיק גם בדגמים שאינם תואמים לתקן DOT.

המלצות וביקורות

בטרם הזמנת קסדה לאופנוע מחו“ל, כדאי להקדיש קצת זמן לקרוא ביקורות וחוות דעת של גולשים. תוכלו למצוא את הדירוגים בדפי המוצר, וגם בבלוגים שונים העוסקים בביקורות טכניות על ציוד אופנועים.

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס