לוגו X-Riders

רכישת קסדה לאופנוע ולקטנוע באינטרנט

  • כללי
  • ליאב ימיני
  • 2022-10-18 18:38:27
  • שיתוף

מדריך רכישת קסדה לאופנוע ולקטנוע באינטרנט 

בתוך כל עולם האבזור של אופנועים וקטנועים, כנראה שהקסדה תופסת את אחד המקומות הראשונים והחשובים. כל עוד אתם מעוניינים לעלות על הכביש ולרכב, תצטרכו להשקיע ברכישת קסדה מקצועית. ובסופו של דבר, זה לא ממש בגדר המלצה, אלא בגדר חובה לכל רוכב ורוכבת שמעוניינים לשמור על חייהם.

מאחר שרכישת קסדה לאופנוע עשויה להיות מלאכה מורכבת, ישנם לא מעט רוכבים ורוכבות שלא ממש מקפידים על דגשים שונים בבואם לרכוש אותה. קסדות אופנועים מגיעות בצורות ובגדלים שונים, עם אבזור קסדות שונה הנלווה אליהן, ברמות בטיחות שונות, בייצור תחת תקנים שונים ועוד. אמנם אחד הדברים הכי מהותיים לדבר עליו הוא נושא הבטיחות והתקנים של קסדות, זה נכון. אבל במדריך הבא ריכזנו עבורכם מספר דגשים חשובים, ואנחנו נתחיל דווקא עם עניין התקציב לרכישת קסדה לאופנוע.

רגע לפני הגדרת תקציב לרכישת קסדה – סקר שוק    

רגע לפני שאתם רוכשים קסדה לאופנוע באינטרנט או בחנות, תבדקו מה קורה בשוק. באופן הזה, יהיה לכם הרבה יותר קל לתכנן את התקציב לרכישת הקסדה עצמה. סקר השוק שלכם חייב, אבל חייב לכלול טיולים באזור דרום תל אביב. למשל, באזור רחוב הר ציון תוכלו למצוא לא מעט יבואנים בלעדיים של קסדות אופנועים וקטנועים. 

מעבר לאזור של שוקן-הר ציון בדרום ת"א, יש לכם גם יבואנים בלעדיים לקסדות כמו KYT שיושבים ברחוב הסדנא בת"א. KYT היא מותג רציני ביותר של קסדות ספורטיביות וקסדות לקטנועים, מומלץ לכלול את הקסדה הזו בסקר השוק שלכם. ערכתם סקר שוק מקיף? כעת הגדירו את התקציב שלכם. החל ממאות שקלים ועד 5,500 ₪ בממוצע, תוכלו למצוא קסדות מכל הסוגים ובכל הרמות, כולל קסדות פרמיום. 

לאחר סקר שוק והגדרת תקציב מבצעים התאמת קסדה 

בכדי שאף אחד לא יתבלבל, ריכזנו כאן את כללי האצבע להתאמת קסדה לאופנוע או לקטנוע. קודם כל, הקסדה צריכה ללחוץ מעט את הלחיים שלכם אל תוך הלסת עצמה. בניגוד לכך, היא לא צריכה מאוד ללחוץ את המצח והרקה. 

כמו כן, הקסדה לא צריכה ללחוץ מאוד את חלקו האחורי של הראש של הרוכב. בסופו של דבר, ההתאמה של הקסדה צריכה להתבצע בזמן אמת, פחות מומלץ לרכוש אותה באינטרנט. יחד עם זאת, בימינו ישנן חנויות אינטרנטיות לרכישת קסדה לאופנוע אונליין. החנויות הללו למעשה מאפשרות לכם גם אפשרות החלפה על רכישת קסדה באינטרנט לאופנוע והקטנוע. כך יוצא, שאם אתם רוכשים קסדה אונליין, בד"כ תהיה לכם גם אפשרות החלפה במקרה של אי-התאמה. 

האם כדאי להשקיע בקסדה עם ריפוד מתפרק? 

בעוד שחלק מהאנשים יכולים לחשוב שהעניין הזה מיותר, חשוב להשקיע לטעמנו בקסדה עם ריפוד מתפרק. לאחר שנה של רכיבה הכוללת חורף וקיץ (מים וזיעה), אתם תברכו לאלוהים על כך שרכשתם קסדה לאופנוע עם ריפוד מתפרק. מכונת כביסה אחת ויש לכם ריפוד פנימי שמריח כיפי ונעים. 

הדבר האחרון שאתם רוצים זה ריפוד שצובר וצובר ריחות. בסופו של דבר, אתם רוכבים עם קסדה סגורה, או עם קסדה 4\3, או פתוחה. ההמלצה על ריפוד מתפרק היא אקסטרה חשובה עבור מי שרוכב עם קסדה סגורה, או קסדה ספורטיבית. אם יש לכם אוורור בקסדה (גם חשוב לבדוק!) וגם ריחות נעימים, אין ספק שהבטיחות שלכם תושפע מכך לטובה. 

דגשים נוספים לרכישת קסדה לאופנוע ולקטנוע 

מעבר לכל מה שציינו כאן, גם חשוב לזכור לבדוק את המשקף של הקסדה, כמו כן לוודא שיש הכנה לדיבורית. אבל הכי חשוב מהכול, ובגל זה שמרנו אותו לסוף – הנושא של בטיחות ותקנים. בשורה התחתונה, כל אחד מוכן להישבע על כך שהתקן של הקסדה שלו הוא התקן הכי בטוח שיש. 

ישנם תקנים של ECE (תקן אירופאי מומלץ), כמו כן קסדות לאופנועים בייצור תחת תקן DOT, SNELL ועוד.
לאחר סקירה של מספר יבואני קסדות באזור המרכז, החלטנו להמליץ על היבואן סופרבייק – ייבוא ושיווק אביזרים וציוד לאופנועים – באתר ניתן למצוא מגוון קסדות לאופנוע ואבזור נוסף לאופנוע או לקטנוע.
סופרבייק הינו היבואן רשמי ובלעדי של קסדות לאופנועים – KYT, שנחשבות מותג בינלאומי לכל דבר. בכדי לספק מענה מקיף והולם על סוגיית הזמנת הקסדה באינטרנט, סופרבייק מאפשרים לכם להזמין 2 מידות שונות למען התאמה מושלמת. באופן הזה, תוכלו למדוד את שתי הקסדות שהזמנתם אונליין ולהחליט מה מתאים לכם. כמובן, לא ניתן לרכוב עם הקסדה במשך תקופת ניסיון ואז להחזירה.
בחברת KYT ניתן למצוא מגוון קסדות מלאות, קסדות נפתחות, קסדות 3/4, קסדות שטח במגוון צבעים ודוגמאות. 

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס