לוגו X-Riders

7 טיפים ראשוניים במקרה של תאונת אופנוע

 • מדריכים וטיפים
 • XRiders Club
 • 2021-11-17 14:33:16
 • שיתוף

נפגעתם כתוצאה מתאונת אופנוע? נגרמו לכם נזקי גוף בדרגה כזאת או אחרת?

להלן טיפים ראשוניים במקרה של תאונת אופנוע מעו"ד עידית סגל – עורכת דין מומחית תביעות תאונות אופנוע

 1. אם נפגעתם בתאונת דרכים הדבר הראשון הוא כבר בפינוי באמבולנס לוודא שהפרטים שנמסרו לגבי תאונת האופנוע הם פרטים מדויקים שמציינים שהפציעה נבעה מתאונת האופנוע או תאונת דרכים.
 2.  עם ההגעה לבית החולים יש לוודא שהצוות הרפואי יציין את כל האיברים שבהם נפגעתם בתאונה, החשיבות נובעת מכך שבמיון ניתן בד"כ טיפול ברמת רפואה דחופה ומיידית ולאחר מכן בהרבה מקרים מתבררים דברים נוספים בהמשך.
 3. ישנן פגיעות שאינן מורגשות בהתחלה ומופיעות רק לאחר יום-יומיים מהתאונה, חשוב מאד ללכת לקבל טיפול רפואי ולציין לרופא כי בעקבות תאונת האופנוע הנכם סובלים כאבים ולפרט ממה בדיוק סובלים.
 4. על מנת להגדיל את הסיכוי שלכם לפיצוי, חשוב ביותר שאחת הפעולות הראשונות אותן תבצעו לאחר תאונת אופנוע תהיה ליצור קשר עם עו"ד מומחה לתאונות אופנוע, כדי שיספק לכם כבר בתחילת הדרך המלצות לגבי אופן ההתנהלות אחרי התאונה, עד לקבלת מלוא הפיצויים המגיעים לכם.
 5. הסטטיסטיקה מראה שרוכבי אופנועים וקטנועים חשופים הרבה יותר מנוסעי ונהגי רכב לתאונות דרכים וכי גם הפגיעות עצמן נוטות להיות קשות יותר ומתאפיינות הן בריבוי פגיעות ראש והן בריבוי פציעות אורתופדיות מורכבות. חשוב ליצור קשר עם עו"ד מומחה בתביעות אופנוע על מנת שיפעל ל"תשלום תכוף" – תשלום מידי המשולם לנפגע לאחר תאונת דרכים על חשבון הסכום הסופי שייפסק לו בסיום הטיפול בתביעתו.
 6. פגיעה חוזרת – במקרה של פגיעה חוזרת (עניין נפוץ כשמדובר בנפגעי תאונות אופנוע), חברות הביטוח ינסו לטעון כי הנזק של הנפגע מקורו בפגיעה קודמת, ולכן כעת הוא אינו זכאי לפיצוי. לכן במקרים של תאונות אופנוע מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בטיפול בתביעות של תאונות אופנוע שצבר ניסיון רב בניהול תביעות וייצוג נפגעים בתאונות אופנוע ויודע להתמודד עם טענות של פגיעה חוזרת .
 7. גם בחזית המשפטית והביטוחית רוכבי אופנועים וקטנועים נמצאים בעמדת נחיתות מול טענות חברות הביטוח כי הם אינם זכאים לפיצויים.

רוכבי אופנוע רבים אינם טורחים לבטח את האופנועים שבבעלותם כי פוליסות ביטוח החובה לאופנועים נוטות להיות יקרות יחסית. התוצאה המצערת הנה העובדה שלאופנועים רבים אין ביטוח חובה או שקיים בטוח מוגבל המכסה רק נהיגת נהגים נקובים בשם, כך שבמקרים רבים הביטוח אינו מכסה את נהג האופנוע שאינו נקוב בפוליסה. כך גם ישנם מקרים רבים שרוכבי אופנוע מחזיקים רישיון נהיגה לאופנוע "קל" יותר ועל כן הפוליסה אינה מכסה את פציעתם בתאונה.

חשוב ליצור קשר עם עו"ד מומחה בתביעות אופנוע על מנת שייעץ על מצבכם המשפטי והביטוחי.

למידע נוסף וייעוץ מקצועי עם עו"ד העוסק ומתמחה בנזקי גוף
אתם מוזמנים לפנות למשרד עורכת הדין עידית סגל
לייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות חייגו 054-7107229

ניתן להשאיר גם הודעה בטופס
[contact-form-7 id="35199" title="טופס עוד תאונה"]

מי אנחנו?

מועדון X-Riders הוקם בשביל לשלב את כל האלמנטים תחת קורת גג אחת ובאתר תמצאו כל מה שקשור באופנועים וקטנועים החל מחנות אונליין, הצעות מחיר של מוסכים, עמדת עיצוב אישי עבור מדבקות ויניל לאופנוע, ביקורות על ציוד, בלוג שורף נתיבים, מבחני רכיבה, טיולי אופנועים, חוות דעת ועוד.

לוגו X-Riders
© כל הזכויות שמורות. נוצר באהבה ע"י אלפא נטיקס